W dniach 28.11 –1.12.2022r odbyło się w Barcelonie pierwsze Międzynarodowe Seminarium VET dotyczące szkolnictwa zawodowego oraz projektów mobilności Erasmus+.

Seminarium zostało zorganizowane przez Ministerstwo Edukacji Katalonii. Koordynatorka Projektów Erasmus+ oraz opiekunka Szkolnego Koła Europejskiego, mgr Anna Pająkowska-Białek, wzięła w nim udział wraz z koordynatorami projektów mobilności z 16 krajów europejskich. W spotkaniu uczestniczyli także nauczyciele szkół hiszpańskich oraz przedstawiciele władz regionalnych Katalonii. Seminarium składało się z prezentacji różnych programów przygotowanych przez prelegentów z Komisjii Europejskiej w Brukseli. Przedstawiły się również różne organizacje i instytucje Unijne oferując ciekawe propozycje działań na rzecz szkół i centrów edukacji zawodowej. Odbyły się warsztaty i wymiana dobrych praktyk. Nauczyciele z kilku krajów przedstawili swoje gotowe pomysły projektów, które chcą zrealizować w najbliższym czasie oferując zainteresowanym osobom możliwość przyłączenia się do partnerstwa i międzynarodowej współpracy.Spotkanie się nauczycieli i koordynatorów projektów, którzy podzielają wspólne pasje, zainteresowania i chęć działania w ramach projektów i mobilności Erasmus+ jest niesamowitym doświadczeniem dającym zastrzyk ogromnej motywacji do działania, wspomagającym kreatywność i wspierającym pracę na rzecz szkolnej społeczności. Była to wspaniała okazja dopoznania wielu ciekawych osób, do dyskusji i wymiany doświadczeń oraz do zainspirowania się do dalszych aktywności projektowych.