"Gdy ktoś się zaczyta, |
Biblioteka w roku szkolnym 2024/2025jest czynna w następujących godzinach:poniedziałek 7:45–17:25 wtorek 7:45–17:45 środa 7:45–17:25 czwartek 7:45–16:35 piątek 7:45–16:35 |
Pracownicy biblioteki: mgr Izabela Raczek mgr Karolina Widuch |
Od 27 marca 2020 biblioteka szkolna posiada fanpage na Facebooku o nazwie
Biblioteka ZSBD Żywiec
Zapraszamy do odwiedzania i polubienia naszej strony!
ZAPRASZAMY!!!
CYFROWA BIBLIOTEKA NARODOWA - KOLEKCJA LEKTUR
Drodzy czytelnicy!
Biblioteka Narodowa w cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowała kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. Kolekcje dostępne są pod poniższymi linkami:
Lektury szkolne. Szkoły ponadpodstawowe:
https://polona.pl/collections/institutions/1/lektury-szkolne-czesc-2-szkoly-ponadpodstawowe,NTU0Njk1MzYwMjQ3Mzc0MTI0OQ/?sort=score%20desc
W obu kolekcjach znalazło się łącznie 212 publikacji, do których dostęp dla jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych.Skorzystajcie! Serdecznie polecamy!
WYPOŻYCZALNIA
Biblioteka zawiera obecnie około 14 i pół tysiąca książek. Księgozbiór jest stale wzbogacany o nowe pozycje.
Prenumerujemy 6 czasopism. Posiadamy 129 kaset video, 121 płyt CD i DVD i 5 pendrive’ów.
Książki w wypożyczalni ułożone są zgodnie z wymogami Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej (UKD). Poza lekturami każdy czytelnik znajdzie tu coś dla siebie.
Proponujemy książki z dziedziny beletrystyki, przygodowe, młodzieżowe, fantasy, historyczne, z historii sztuki, z poszczególnych dziedzin zawodowych, wojenne, psychologiczne, filozoficzne, i inne.
Mieści się tutaj także księgozbiór podręczny (słowniki, encyklopedie, leksykony).
W wypożyczalni znajduje się regulamin biblioteki, a także czasopisma i książki z pedagogiki (dydaktyka i metodyka). Tu znalazły też miejsce ważne dokumenty szkolne (Statut, Program Wychowawczy, Profilaktyczny, Program Rozwoju itd.)
Zbiory biblioteki zostały skomputeryzowane.
Uczniowie mogą korzystać z wolnego dostępu do półek oraz z kącika czytelniczego znajdującego się w pomieszczeniu.
CZASOPISMA
Przedstawiamy czasopisma aktualnie prenumerowane przez naszą bibliotekę szkolną. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z nimi.
PRZEGLĄD GEODEZYJNY
Czasopismo podejmuje tematykę praktyki i teorii dotyczącej geodezji, fotogrametrii, teledetekcji, wyceny nieruchomości oraz zastosowania geodezji w budownictwie, rolnictwie, leśnictwie, geologii i ochronie środowiska. Zawiera bogate informacje związane z zagadnieniami gospodarki nieruchomościami, podziałem i rozgraniczeniem nieruchomości oraz zasadami określania ich wartości. Znajdziemy tutaj najnowsze wiadomości o tworzonych systemach informacji o terenie, katastrze nieruchomości oraz metodach i technikach pozyskiwania tych informacji, również na podstawie danych satelitarnych. Są tu też zawarte aktualne informacje o kongresach, konferencjach, sympozjach dotyczących problematyki omawianej na łamach pisma oraz informacje o nowoczesnych instrumentach geodezyjnych i oprogramowaniu technologii geodezyjnej.
GEOGRAFIA W SZKOLE
Czasopismo dla nauczycieli geografii w gimnazjach oraz szkołach ponadgimnazjalnych, jak również nauczycieli przyrody w szkołach podstawowych. Zamieszcza m.in. informacje na temat najnowszych osiągnięć w dziedzinie nauk geograficznych, wiadomości o wydarzeniach politycznych, gospodarczych, społecznych – z Polski i ze świata, informacje o zjawiskach fizyczno-geograficznych. Artykuły merytoryczne wzbogacone są o materiały metodyczne, zawierające przykłady, jak wykorzystać zdobytą wiedzę na zajęciach lekcyjnych. Autorami artykułów są pracownicy naukowi wyższych uczelni oraz instytutów naukowych.
VOGUE POLSKA
Vogue Polska - to uznany na całym świecie magazyn o modzie, urodzie, sztuce i stylu życia. Polska edycja na tle swoich zagranicznych odpowiedników wyróżnia się dużą liczbą reportaży, wywiadów oraz rozmaitych form dziennikarskich poświęconych nie tylko modzie, lecz także kulturze czy sztuce. W środku znajdziemy inspirację do modowych eksperymentów, propozycje polskich artystów i projektantów.
WODOCIĄGI I KANALIZACJA
Miesięcznik dla branży wodno – ściekowej, przedsiębiorstw, projektantów, wykonawców. To czasopismo o specjalistycznym profilu dotyczącym: praktycznego projektowania urządzeń z uwzględnieniem aspektów naukowych i ekonomicznych, najnowszych polskich i zagranicznych osiągnięć naukowo-technicznych, najnowszych przepisów prawa branżowego wraz z ich interpretacją, zarządzania przedsiębiorstwami wodno-kanalizacyjnymi, eksploatacji obiektów gospodarki wodno-ściekowej, ekonomicznego prowadzenia inwestycji, informacji o sposobach finansowania inwestycji.
BIBLIOTEKA W SZKOLE
„Biblioteka w szkole” Miesięcznik skierowany jest do nauczycieli bibliotekarzy, dyrektorów szkół, nauczycieli przedmiotów humanistycznych i bibliotekarzy bibliotek pedagogicznych oraz publicznych. Zawiera przede wszystkim materiały praktyczne m. in. porady ekspertów, scenariusze zajęć , porady prawne, opinie, dyskusje i informacje środowiskowe. Czasopismo ma za zadanie uczynić bibliotekę szkolną centrum szkoły. Misją miesięcznika jest propagowanie czytelnictwa a także cyfryzacja bibliotek.
ŚWIAT DRUKU
„„Świat DRUKU” - miesięcznik naukowo-techniczny, przeznaczony dla studiów graficznych, agencji reklamowych, właścicieli firm, kadry menedżerskiej, pracowników drukarń, oraz dostawców nowych technologii. Współpracuje z największymi krajowymi specjalistami w dziedzinie poligrafii.Każdy numer „Świata DRUKU” zawiera artykuły oraz informacje dotyczące różnych działów poligrafii. Poza najnowszymi wiadomościami związanymi z tematami przewodnimi danego wydania zawiera teksty dotyczące poszczególnych technologii poligraficznych, maszyn i urządzeń, materiałów. Są to artykuły techniczne, prezentacje wyników badań naukowych, prezentacje poszczególnych produktów, komentarze specjalistów, wywiady, relacje z wizyt w firmach i z imprez branżowych. Szczególny nacisk kładzie każdorazowo na tematy przewodnie -dotyczące procesów poligraficznych, np. offset czy fleksografia, obejmują one: technologie, maszyny, urządzenia, materiały, przygotowanie wstępne, obróbkę końcową.