Hej ludzie, idą święta! Świeci gwiazda uśmiechnięta. Znowu jest w prezentach cały świat.

Hej ludzie, idą święta! Niech się otwierają serca. Zacznie się od nowa liczyć czas.

Zawiało śniegiem, zrobiło się świątecznie i nastrojowo – to znak, że można zacząć kolędowanie. Tradycyjnie, jak co roku, spotykamy się z dziećmi niepełnosprawnymi, by miło spędzić ten radosny przedświąteczny czas. Wcześniej przygotowaliśmy stroik, słodycze, zabawki, maskotki oraz własnoręcznie pieczone i dekorowane pierniki.  W środę, 12.12.2018r., 13-sobowa grupa wolontariuszy ze szkolnego koła wolontariatu „Pomagam, bo chcę…”, pod opieką E. Gorgoń, udała się z życzeniami do ośrodka CREiD w Żywcu.

Pani Ania Basiura (mgr terapii pedagogicznej z oligofrenopedagogiką) jest koordynatorem naszych kontaktów i spotkań ze strony FPD, i to Jej zasługa, że spotkaliśmy się z niezwykle miłym i ciepłym przyjęciem: czekały na nas dzieci z poczęstunkiem (kawa, herbata, napoje, słodycze). Po wymianie serdecznych życzeń, zostaliśmy obdarowani przepięknym stroikiem i paczuszkami z dekoracjami choinkowymi z masy solnej, które przygotowały panie z terapii zajęciowej. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy (przy akompaniamencie pani Ani Szczepaniak - mgr wychowania muzycznego i sztuki),  opowiadaliśmy o zwyczajach świątecznych i tradycjach bożonarodzeniowych. Było sympatycznie, rodzinnie.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali słodkie pierniki. Dziękujemy naszym wspaniałym uczniom za udział w wolontariacie a pani Elżbiecie Gorgoń za zaangażowanie w prowadzenie tej szlachetnej działalności.