W dniu 21 października w Starostwie Powiatowym w Żywcu odbyła się XIV edycja Regionalnej  Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym Człowieka, dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu  żywieckiego. 

olimp o zdr psych 2025

W tegorocznej olimpiadzie naszą szkołę reprezentowały: 

Martyna Wierzbinka  -klasa 4aT 
Aleksandra Szymońska – klasa 5bT 
Klaudia Tomaszewicz – klasa 4fT

Tematem tegorocznej olimpiady było kształtowanie postaw korzystnych dla zdrowia psychicznego z uwzględnieniem wpływu nowoczesnych technologii na relacje rodzinne i społeczne

Problematyka zagadnień dotyczyła między innymi: zachowań prozdrowotnych, sposobów diagnozowania oraz leczenia depresji, sposobów radzenia sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi, zapobiegania występowaniu zaburzeń psychicznych oraz zapobiegania samobójstwom 

 Dziękujemy za uczestnictwo w olimpiadzie i życzymy dalszych  sukcesów.

Koordynatorzy olimpiady: 

Pedagog szkolny – mgr Anna Pochopień 
Psycholog szkolny –mgr Klaudia Szczotka-  Karpińska