W dniu 21 października w Starostwie Powiatowym w Żywcu odbyła się XIV edycja Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym Człowieka, dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu żywieckiego.

W tegorocznej olimpiadzie naszą szkołę reprezentowały:
Martyna Wierzbinka -klasa 4aT
Aleksandra Szymońska – klasa 5bT
Klaudia Tomaszewicz – klasa 4fT
Tematem tegorocznej olimpiady było kształtowanie postaw korzystnych dla zdrowia psychicznego z uwzględnieniem wpływu nowoczesnych technologii na relacje rodzinne i społeczne.
Problematyka zagadnień dotyczyła między innymi: zachowań prozdrowotnych, sposobów diagnozowania oraz leczenia depresji, sposobów radzenia sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi, zapobiegania występowaniu zaburzeń psychicznych oraz zapobiegania samobójstwom
Dziękujemy za uczestnictwo w olimpiadzie i życzymy dalszych sukcesów.
Koordynatorzy olimpiady:
Pedagog szkolny – mgr Anna Pochopień
Psycholog szkolny –mgr Klaudia Szczotka- Karpińska
https://zsbd.edu.pl/uczniowie/pedagog/dla-uczniow/1516-mlodziez-o-zdrowiu-psychicznym-nasza-szkola-w-regionalnej-olimpiadzie#sigProId3c7be8c012










