21 grudnia grupa wolontariuszy wraz z opiekunem - Panią Elżbietą Gorgoń udała się do Schroniska dla Zwierząt -Futrzany Los w Żywcu, przy ulicy Kabaty 2.

Wcześniej została przeprowadzona akcja pomocy dla zwierząt: zbiórka pieniędzy, koców, ręczników i innych akcesoriów, przydatnych czworonogom. Udało się zebrać 800 zł, które zostanie wykorzystane na zakup leków dla czworonożnych przyjaciół. Pozostałe rzeczy przydadzą się zwierzakom w codziennym funkcjonowaniu. Ponieważ odwiedziny w schronisku odbyły się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, wolontariusze złożyli życzenia opiekunom i ofiarowali własnoręcznie upieczone pierniczki. Po schronisku oprowadzała uczniów pani Magdalena Romik, która - jak stwierdzili - naprawdę kocha swoją pracę! 

            Schronisko przyjmuje bezdomne psy i koty. Niektóre ze zwierząt zostały odebrane właścicielom w skutek interwencji i trafiły do schroniska w ciężkim stanie. Zwierzęta mieszkające w schronisku mają różne doświadczenia, wymagają cierpliwości i opieki. Na adopcje czekają zarówno młode kotki i szczeniaki, jak i starsze koty i psy. Obecnie w schronisku pracuje kilku wolontariuszy, którzy odwiedzają swoich podopiecznych w wolnych chwilach, zabierają ich na spacer i spędzają z nimi czas, ale wciąż jest to niewystarczająca ilość. Wolontariuszem może zostać każda osoba, która zechce poświęcić trochę swojego czasu zwierzętom. Jeżeli kochacie zwierzęta i los ich nie jest Wam obojętny, zgłaszajcie się bezpośrednio do schroniska i pomagajcie.