21 kwietnia, w siedzibie PCK w Bielsku-Białej odbył się rejonowy etap Olimpiady Zdrowia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Hasło tegorocznej XXX edycji brzmiało „Dobre zdrowie – jakość życia”.

Celem Olimpiady było wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie, promocja nawyków zdrowego odżywiania, ruchu i higieny oraz dbania o środowisko naturalne poprzez m.in. kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych i proekologicznych oraz pogłębianie wiedzy uczniów na temat zagrożeń zdrowotnych oraz sposobów ochrony zdrowia i dbałości o zdrowie i środowisko naturalne.

W etapie rejonowym wzięło udział 9 szkół ponadpodstawowych rejonu bielskiego.

Podczas etapu rejonowego Olimpiady uczestnicy (zwycięzcy z etapu szkolnego) mieli za zadanie poprawnie rozwiązać test pisemny składający się z 40 pytań testowych.

Przygotowywana przez p. Edytę Firszt uczennica klasy 3dT Gabriela Lipińska, która w brawurowy sposób pokonała przeciwników na etapie szkolnym, na etapie rejonowym, po wyrównanej walce zajęła zaszczytne II miejsce!

Nagrodą dla Gabrieli za zajęcie jednego z czołowych miejsc jest wyjazd na letni obóz organizowany przez Czerwony Krzyż w Wolfsburgu w Niemczech (miasto partnerskie Bielska-Białej).

Gratulujemy sukcesu!