13 marca cztery uczennice naszej szkoły: Aleksandra Góra z kl. IV  ct, oraz Malwina Pochopień, Maria Miesiaczek i Julia Brzęk z kl. V kp wzięły udział w konkursie plastycznym "Wielkanoc w tradycji naszych przodków".

kp2

Konkurs został zorganizowany przez Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu  Starostwa Powiatowego w Żywcu, wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łodygowicach, Miejskim Centrum Kultury  w Żywcu, oraz Muzeum Miejskim w Żywcu.

Celem konkursu było rozwijanie i poszerzanie wśród dzieci i  młodzieży zainteresowań plastycznych, skłonienie uczestników do zapoznania się z tradycyjnymi zwyczajami i obrzędami wielkanocnymi żywiecczyzny, zainspirowanie uczestników do twórczych poszukiwań i swobodnej nieskrępowanej twórczości. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i średnich powiatu żywieckiego. Uczniowie biorący udział w konkursie najpierw wysłuchali krótkiego wykładu na temat zwyczajów i obrzędów świątecznych, a następnie pod okiem instruktorów samodzielnie wykonali prace konkursowe, których temat związany był z obrzędami i tradycjami związanymi z okresem Wielkiego Postu i Wielkanocy, poczynając od „środy popielcowej” na „poniedziałku wielkanocnym” kończąc. Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny!