V Międzynarodowy Konkurs Fryzjerski za nami.

W jubileuszowej edycji konkursu o statuetkę platynowego warkocza rywalizowały szkoły z Polski i ze Słowacji. W konkursie uczestniczyło łącznie 78 uczestników z 17 szkół ponadgimnazjalnych, 6 salonów fryzjerskich oraz reprezentanci 7 szkół podstawowych i gimnazjalnych. 

Zawodnicy ze szkół średnich rywalizowali w 3 kategoriach: Fryzura ślubna „Bajka o księżniczce”, makijaż „Jak z Horroru” i fryzura wieczorowa „Gwiazda Hollywood”. Dla uczniów szkół gimnazjalnych organizatorzy przygotowali kategorię „W świecie bajek Disneya”.

Wszyscy uczestnicy tegorocznego konkursu wykazali się niezwykłą pomysłowością i umiejętnościami, kreując fryzury inspirowane awangardą jak również stylem glamour. Postacie z disnejowskich bajek kontrastowały z modelkami w upiornym makijażu, a wszystko to w otoczce z barwnej stylizacji.

Wyniki V Międzynarodowego Konkursu Fryzjerskiego

Kategoria I Fryzura ślubna „Bajka o księżniczce”

I miejsce Daria Wojtyczko - Maków Podhalański

II miejsce Barbara Zawiła - Żywiec

III miejsce Klaudia Szatanik – Żywiec

            Wyróżnienie: Patrycja Suchan - Kraków

Kategoria II Makijaż "Jak z Horroru"

I miejsce Agnieszka Żbik - Maków Podhalański

II miejsce Agata Micherdzińska – Kraków

III miejsce Katarzyna Rubys – Żywiec

            Wyróżnienie: Patrycja Pajda - Maków Podhalański

Kategoria III Fryzura Wieczorowa „Gwiazda Hollywood”

I miejsce Denisa Urablova - Słowacja

II miejsce Patryk Kielan – Sosnowiec

III miejsce Ewa Ziętek - Żywiec

            Wyróżnienie Laura Utrata - Pszczyna

Kategoria IV „W świecie Bajek Disneya”

I miejsce Anna Haczek – Radziechowy

II miejsce Julia Figura – Trzebinia

III miejsce Aleksandra Kalinowska - Węgierska Górka

            Wyróżnienie: Paulina Rodek - Radziechowy

Nagrodę główną, Puchar Starosty Żywieckiego dla najlepszej szkoły, otrzymał Zespół Szkół – Budowlano-Drzewnych.

W dzisiejszych uroczystościach wzięli udział: Wicestarosta Pan Stanisław Kucharczyk, Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Powiatu Pan Adrian Midor, Dyrektor Wydziału Oświaty Pan Andrzej Widzyk i Prezes ZNP Pani Małgorzata Pawlik.

Zapraszamy do fotorelacji z przebiegu konkursu.