Kiedy spora część społeczności szkolnej ZSBD zaangażowana była w pracę w czasie Dni Otwartych, pozostała część nie próżnowała.

Nauczyciele uczący wychowania fizycznego w ZSBD postanowili pokazać uczniów, dla których piłka nożna jest pasją. Dlatego 19 kwietnia  na stadionie TS Koszarawy Żywiec odbył się turniej piłki nożnej w ramach Dni Sportu w ZSBD.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn, nazwanych nazwiskami kapitanów, które stworzyły dwie czterozespołowe grupy.:

gr A

1a- Lejawa Team
2a Widuch Team
3a- Knapczyk Team
4a - Jarco Team

gr B

1b Chochór Team
2b Białek Team
3b Motyka Team
4b Mrózek Team

Wyniki w fazie grupowej prezentowały się następująco:

gr A

1a-2a 5-2
3a-4a 4-3
1a- 3a 1-0
2a-4a 2-1
1a-4a 3-1
2a-3a 3-1

gr B

1b-2b 3-1
3b-4b 4-0
1b- 3b 0-5
2b-4b 1-3
1b-4b 5-1
2b-3b 1-7

Po fazie grupowej najlepsze drużyny ze swoich grup rozegrały mecz o pierwsze miejsce, natomiast drużyny, które zajęły 2 miejsca w swoich grupach rozegrały mecz o 3-miejsce.
Pierwsze miejsce uzyskała drużyna Motyka Team, która miała wynik 2-2 i dopiero karne zadecydowały o jej zwycięstwie (1a-3b wynik 2-2 w karnych (2-3))
Z kolei mecz o 3 miejsce zakończył się wynikiem 5-3 (2a-1b) i tym samym 3 miejsce wywalczył Widuch Team.

Gratulujemy woli walki wszystkim uczestnikom. Była ona zażarta a warto podkreślić, ze aura nie sprzyjała – zasiekający deszcz mógł odstraszyć niejednego cherlaka - ale nie Zespoły z ZSBD!

Dziękujemy za wspaniałą sportową atmosferę oraz niezapomniane wrażenia! Szczególne podziękowanie wszystkim zaangażowanym w Dni Sportu – nauczycielom wychowania fizycznego – szczególnie p. Marcinowi Osmałkowi, Kamilowi Zoniowi oraz Tomaszowi Fijakowi, uczniom grającym podczas meczy oraz Kibicom – bez których nie byłoby fantastycznej atmosfery, która towarzyszyła graczom!

Dziękujemy także dzielnej Oliwii Górnej (kl. 3Ft) - której zdjęcia oddają to, co działo się na boisku!