19 marca klasy 5ctp oraz 5dtp miały okazję wziąć udział w 20 edycji Festiwalu Nauki zorganizowanym między innymi przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej.

Zdjęcie wejściowe 1

Mottem przewodnim spotkania był "Człowiek i technologie, czyli wyzwania i scenariusze przyszłości". Uczniowie wysłuchali dwóch wykładów poświęconych głównej tematyce dnia.

Dr Marta Skorek zaprezentowała prelekcję na temat wpływów technologii na proces starzenia się społeczeństwa, natomiast Pan Michał Budzyński wygłosił mowę na temat tego czym jest termowizja oraz jak odkrywa ona świat ciepła.

Do dodatkowych atrakcji wyjazdu zaliczyć można dwie wystawy: "Alchemia akwareli - między nauką a magią" oraz wystawę "Zobaczyć marzenia", ponadto uczniowie zostali wprowadzeni w tajniki automatyki i informatyki przemysłowej.

Zwieńczeniem wizyty na Festiwalu była projekcja filmu dokumentalnego "iHuman" ukazującego dynamiczny rozwój branży zajmującej się sztuczną inteligencją, ukazując jej potencjał, zagrożenia oraz wpływ na społeczeństwo.