W dniu 22.03.2024r. uczniowie klas 1bT i 2fT pod opieką wuefistów - p.Kamila Zonia, Marcina Osmałka i Jarosława Wójcika - wzięli udział w akcji „Generalne Sprzątanie Miasta Żywca”.

sprzatanie zywca marzec 2024 wejscie

Wielkie sprzątanie rozpoczęło  się w piątek 18 marca.  Uczestnicy Generalnego Sprzątania Miasta zostali podzieleni na 32 rejony w mieście i tam porządkowali teren. Nasi uczniowie sprzątali dzisiaj przez kilka godzin w okolicach wałów nad Sołą, od mostu na ul.Dworcowej.

W wydarzeniu organizowanym przez  Urząd Miejski wzięli udział  pracownicy Urzędu Miejskiego, spółek miejskich, instytucje kultury, szkoły, a także przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Żywcu oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie miasta Żywca.

Akcja ma na celu nie tylko walkę o poprawę estetyki miasta i posprzątanie go przed wiosną, ale również, a może przede wszystkim profilaktykę i uświadomienie wszystkim mieszkańcom, że czyste miasto to nasze wspólne dobro. Powinniśmy razem zadbać o to, by było w nim jak najmniej śmieci.