W dniu 25 października 2016r. uczniowie klasy I aT i II aT odwiedzili dwie budowy prowadzone przez firmy Mostmarpal i Wodpol.

W pierwszej kolejności odbyła się wizytacja budowy zespolonego obiektu mostowego w Szczyrku. Uczniowie mieli tutaj okazję zobaczyć zbrojenie poprzecznic i płyty mostowej oraz zaobserwować proces betonowania i zagęszczania mieszanki betonowej. Była to także okazja do spotkania się z absolwentami naszej szkoły, ponieważ kierownikiem tej budowy był pan Maciej Komuniecki - absowlent Technikum Budowlanego z roku 1997 a inżynierem budowy pan Paweł Firleta - absowlent Technikum Drogownictwa z 2009 roku. Od kilku miesięcy w firmie Mostmarpal pracuje także Marcin Pożoga - zeszłoroczny absolwent Technikum Geodezyjnego, który na wizytowanej budowie czynnie uczestniczył w pracach budowlanych.

Drugim punktem programu była wizyta na budowie Przedszkola Integracyjnego, które powstaje przy ul. ks. St. Słonki w Żywcu. O materiałach i technologiach stosowanych na tej budowie opowiedział uczniom absolwent naszego Technikum Budowlanego z 2005 roku - pan Marcin Kolonko. Uczniowie mogli tutaj zapoznać się z technologią wykonania gęstożebrowego stropu Porotherm oraz technologią wykonania ścian murowanych z ceramicznych pustaków i bloczków silikatowych.

Dziękujemy firmom Mostmarpal i Wodpol za umożlwienie odwiedzenia budowy.