Pod tym hasłem w naszej szkole 25 października 2016r.  zorganizowano akcję krwiodawstwa.

O godzinie 9.00 na parking szkolny wjechał ambulans do poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic. Niektórzy po raz pierwszy, inni, kolejny raz – już jako Honorowi Dawcy Krwi,  bezinteresownie podzielili się życiodajnym płynem. Mimo, że wielu było chętnych do tego szlachetnego gestu, pod nadzorem Pani higienistki Magdaleny Fojcik i przedstawicieli SK PCK,  pobór krwi przebiegł bardzo sprawnie. Regularnie, od wielu lat, uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych włączają się w akcje krwiodawstwa. W zeszłym roku szkolnym Honorowi Dawcy Krwi naszej szkoły oddali łącznie 31 litrów krwi, co okazało się rekordem wśród szkół ponadgimnazjalnych naszego rejonu.

Dziękujemy wszystkim, którzy pamiętają, że krew to najcenniejszy z leków, często ratujący zdrowie i życie.