W związku z dużym zainteresowaniem tematyką nowoczesnych sterowników do instalacji sanitarnych, odbyło się kolejne specjalistyczne szkolenie dla uczniów klasy 3 dT, zorganizowane przez firmę Tech Sterowniki, znane pod nazwą „Akademia Instalatora”.

W trakcie szkolenia uczniowie mogli poznać budowę i funkcjonalności poszczególnych modeli urządzeń, zdobyć cenne wskazówki instalacyjne, a także zobaczyć na własne oczy, jak wygląda proces produkcyjny sterowników.

Szkolenie  rozpoczęło się od zwiedzania całego zakładu.

Pierwszym miejscem, które odwiedzili uczniowie było biuro konstrukcyjne, gdzie tak naprawdę wszystko się zaczyna. To tutaj projektuje się układy scalone i dobiera wszystkie elementy składowe danego sterownika, a następnie projektuje wygląd zewnętrzny urządzenia, czyli jego obudowę.

Następnie uczniom zaprezentowano kolejne etapy produkcji sterowników, począwszy od robotów do elementów SMD poprzez kontrolę jakości aż do montażu końcowego. W czasie zwiedzania uczniowie mogli zobaczyć m.in. drukarkę 3D, która umożliwia w łatwy sposób sprawdzenie jak będzie wyglądać gotowy produkt, specjalną komorę klimatyczną, w której testowane są produkty w różnych warunkach temperaturowych czy laboratorium badawcze, gdzie wykonywane są na życzenie kotlarzy bezpłatne badania diagnostyczne kotłów.

Po zwiedzeniu siedziby firmy w Wieprzu grupa uczniów, przejechała do drugiego zakładu, który mieści się przy ulicy Skotnica w Bulowicach. Tam, zobaczyli jak w praktyce wygląda produkcja nadruków na obudowy, w jaki sposób wykonywane są formy wtryskowe, a następnie jak poddawane są ostatecznej obróbce na specjalnych maszynach i obrabiarkach.

W trakcie szkolenia zaprezentowano termoregulatory, modele sterowników do instalacji, regulatory pokojowe, czy moduł Wi-Fi. W ciekawy sposób zostały również przekazane uczniom informacje na temat korzystania z panelu administratora i obsługi modułów internetowych do zdalnej obsługi kotła i instalacji: emodul.pl oraz do zarządzania ogrzewaniem w poszczególnych pomieszczeniach przez internet: emodul. eu.

Całe szkolenie przebiegało w miłej atmosferze. Na zakończenie każdy uczestnik szkolenia otrzymał specjalny certyfikat, materiały drukowane oraz drobny upominek.