Na zaproszenie Dziekana Wydziału Inżynierii Materiałów, Budownictwa i Środowiska ATH w Bielsku – Białej uczniowie klas 1cT i 1k w czwartek 15. grudnia 2016r. uczestniczyli w cyklu lekcji tematycznych z biologii, chemii, ochrony środowiska i astronomii, pt.,  „Choinka inna niż wszystkie” .

Zajęcia prowadzili:

„Z ikrą o karpiach”-  prof. ATH dr hab. inż. Józef Myrczek
„Poszukiwanie choinek w beskidzkich lasach” - prof. dr hab. Jan Żarnowiec
„Gwiazdka z nieba - wigilijne niebo nad Bielskiem i okolicami” - mgr inż. Ewa Suchanek
„Czym Mikołaj wybrudzi ubranie wskakując przez komin z prezentami? O sadzy, fullerenach, grafenie i innych odmianach węgla” - mgr inż. Marta Sieradzka
„Ciepło o fizyce – przewodzenie ciepła i eksperymenty z kamerą termowizyjną” - dr inż. Marcin Bączek

Atrakcją dla przybyłych na zajęcia uczniów był konkurs na rebus o tematyce świątecznej. 10 najlepszych prac zostało wyróżnionych upominkami. Wśród nagrodzonych byli uczniowie naszej szkoły.

Uczniami na wyjeździe opiekowali się wychowawcy, panie: Edyta Firszt i Anita Talik-Orłowska oraz nauczyciele, panie: Urszula Wiśniowska i Elżbieta Gorgoń.