W niedzielę, 26 lutego 2017r. nasi uczniowie brali udział w "Biegu Tropem Wilczym", który został zorganizowany w ramach uroczystościach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych.

Mimo wietrznej pogody uczniowie z Pocztem Sztandarowym dzielnie reprezentowali Zespół Szkół Budowlano - Drzewnych. Po mszy świętej w żywieckiej konkatedrze uczestnicy przeszli do parku, gdzie odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W biegu głównym uczestnicy mieli do pokonania 1963 metry. Nie była to odległość przypadkowa - właśnie w 1963 r. zamordowany został ostatni z Żołnierzy Wyklętych, Józef Franczak (ps. "Lalek").

Ciekawostką tych obchodów było uczestnictwo "Aliny" - córki kapitana Flamego ps. "Bratka", dowódcy oddziału partyzanckiego NZS powiatu żywieckiego.