Ponieważ tematyka nowoczesnych systemów grzewczych i odbiorników ciepła cieszy się  wielkim zainteresowaniem wśród przyszłych instalatorów sanitarnych do naszej szkoły zaprosiliśmy przedstawicieli firmy Purmo z Warszawy.

Uczniowie klasy 3dT  wzięli udział w szkoleniu dotyczącym grzejników i montażu ogrzewania podłogowego firmy PURMO.

Firmę  Purmo reprezentowali: pan Rafał Grochowski – specjalista od grzejników i pan Łukasz Wichowski – specjalista od ogrzewania podłogowego i systemów rurowych.

Szkolenie przebiegało w dwóch częściach: pierwsza dotyczyła prezentacji doboru grzejników Purmo, parametrów technicznych, rozwiązań projektowych i wskazówek montażowych. W drugiej części uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą ogrzewania płaszczyznowego – popularnej podłogówki w systemie Purmo. Zajęcia poprowadzono tak, aby uczniowie mogli praktycznie poćwiczyć ułożenie dwóch fragmentów pętli grzewczej, a także ćwiczeń wykonania połączeń za pomocą zaciskarki elektrycznej.
      Szkolenie miało również na celu poszerzenie i utrwalenie wiadomości z instalacji grzewczych do egzaminu zawodowego w kwalifikacji B.09. Szkolenie zostało potwierdzone imiennymi certyfikatami.

Przedstawicielom firmy PURMO serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, profesjonalizm i przekazaną cenną wiedzę zawodową.

Do zobaczenia na kolejnym szkoleniu za rok.