Z wielką radością przekazujemy wiadomość o możliwości odbycia zagranicznych praktyk zawodowych.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu Erasmus+ (NA) poinformowała, że została zakończona ocena wniosków złożonych w ramach Akcji 1. w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w roku 2017. Opracowany przez kierownika szkolenia praktycznego - panią B. Szemraj projekt pt. „Europejska praktyka - twoją szansą na udany start w zawodowym świecie” został zatwierdzony do realizacji i otrzymał dofinansowanie w wysokości aż 150 000,00 euro.

W ramach projektu w ciągu kolejnych dwóch lat szkolnych wyłonieni w procesie rekrutacji uczniowie klas technikum będą uczestniczyć w 2-tygodniowych praktykach zawodowych w Irlandii (Technik Budownictwa, Technik Cyfrowych Procesów Graficznych, Technik Architektury Krajobrazu, Technik Geodeta) i Niemczech (Technik Urządzeń Sanitarnych, Technik Usług Fryzjerskich).

Pierwsza grupa praktykantów wyjedzie do Irlandii już we wrześniu br. i będą to uczniowie obecnej klasy 2aT, którzy, zgodnie z obowiązującym w szkole programem nauczania realizują praktyki zawodowe na początku klasy trzeciej. Wyjazd poprzedzi solidne przygotowanie językowe i kulturowe.

Zaplanowano, że łącznie, w ramach projektu zagraniczne praktyki zawodowe odbędzie aż 106 uczniów. Zgodnie z założonymi celami uczniowie powinni z zagranicznego wyjazdu przywieźć doświadczenia, których w Polsce nie mieliby okazji zdobyć, rozwiną  i pogłębią swoje umiejętności zawodowe, staną się bardziej atrakcyjni na rynku pracy, by po ukończeniu szkoły szybciej tę pracę znaleźć.