23. maja 2017r. w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu odbyło się spotkanie dla młodzieży na temat współczesnych uzależnień wśród młodzieży oraz konsekwencji ryzykownych zachowań.

Wykład pt. "Poznaj prawdę, a prawda Cię uwolni" poprowadził pan Marcin Tyburczy, który na co dzień współpracuje z fundacją LATARNIA i zajmuje się terapią i leczeniem osób uzależnionych od środków psychoaktywnych.

W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie Budowlanki, którzy mieli okazję w bardzo ciekawy, trafny i przejmujący sposób poznać zagrożenia wynikające z używania substancji psychoaktywnych, picia alkoholu i palenia papierosów. Wykład urozmaiciły krótkie, ale niezwykle przejmujące filmiki i autorska oprawa muzyczna.

Młodzież po zakończeniu spotkania jednoznacznie stwierdziła, że było to najciekwsze spotkanie profilaktyczne, w jakim do tej pory uczestniczyła.

Serdecznie dziękujemy szkolnemu pedagogowi - pani Annie Pochopień za zorganizowanie tak ciekawych zajęć.