23. czerwca 2017r. w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu odbyła się uroczysta akademia na zakończenie roku szkolnego 2016/17.

W czasie uroczystości dyrektor szkoły - pani Ewa Kaplyta wręczyła najlepszym uczniom świadectwa z biało-czerwonym paskiem, dyplomy i nagrody książkowe, a rodzicom tych uczniów listy gratulacyjne.

Uczniowie klas drugich Zasadniczej Szkoły Zawodowej pożeganli starszych kolegów, którzy w tym roku ukończyli szkołę.

Nie zabrakło życzeń udanych i pełnych wrażeń wakacji, a także informacji o bezpieczeństwie uczniów podczas letniego wypoczynku. Dyrektor szkoły odczytała list Anny Zalewskiej - Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka, w którym szefowa MEN przypomina między innymi o Dziecięcym Telefonie Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12.

W liście podkreślono, że rodzice mogą sprawdzić organizatora wyjazdu w specjalnej internetowej bazie prowadzonej przez MEN.  Znajdują się w niej wszystkie informacje o obozach, koloniach i innych rodzajach wypoczynku. Na tej stronie można znaleźć także poradnik bezpiecznego wypoczynku.

Przydatną wiedzę o zagrożeniach dotyczących substancji psychoaktywnych można znaleźć na stronach internetowych: Wydziału Wychowania i Profilaktyki Ośrodka Rozwoju Edukacji www.ore.edu.pl, Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii www.kbpn.gov.pl, www.dopalaczeinfo.pl oraz poradni internetowej: www.narkomania.org.pl. Dostępny jest również Ogólnopolski Antynarkotykowy Telefon Zaufania działający pod numerem 801 199 990.