12 października 2017r. na żywieckim rynku odbyło się podsumowanie akcji "Żywiec - to MY tworzymy atmosferę".

Uczniowie klasy 1dT i 2cT mieli okazję zwiedzać stoiska edukacyjne przygotowane przez „Ekoterm”, MPWiK, Spółkę „Beskid” oraz Międzygminny Związek ds. Ekologii. Mogli także zobaczyć najnowszy, ekologiczny autobus marki SOLARIS, który pokazał Miejski Zakład Komunikacyjny w Żywcu oraz najnowszy samochód do ciśnieniowego płukania sieci kanalizacyjnych, zaprezentowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Nie zabrakło prezentacji spółek miejskich, które zajmują się ekologią. Pracownicy „Ekotermu” doradzali uczniom, jak postarać się o dofinansowanie do modernizacji kotłowni lub jak podłączyć się do sieci ciepłowniczej. Była także okazja, by zaczerpnąć informacji na temat metod palenia węglem – "palenia kroczącego" i "rozpalania od góry", które pozwalają na spore oszczęności bez trucia sąsiadów.

Co ciekawe, nasi uczniowie - przyszli instalatorzy udzielali wywiadów dla Radia Katowice i Radia Eska.

Punktem kulminacyjnym był udział reprezentacji uczniów z klasy 1dT w GRZE EKOLOGICZNEJ, w której zajęli III miejsce, zdobyli dyplom i nagrody rzeczowe o wartości 500 zł.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.