Zwieńczeniem obchodów Jubileuszu 130-lecia istnienia ZSBD było Święto Szkoły.

W tym roku miało ono wyjątkowy charakter, ponieważ zbiegło się ze Świętem Edukacji Narodowej.

W poniedziałek 16 października 2017r. wszyscy uczniowie Budowlanki zgromadzili się na sali gimnastycznej, by jeszcze raz przeżyć niezwykłą podróż w czasie, szczegółowo poznać bogatą historię najstarszej na Żywiecczyźnie szkoły i świętować Dzień Nauczyciela.

Uroczysta akademia przypomniała wszystkim dzieje żywieckiej Budowlanki i twarze osób, tworzących jej niezwykłą historię, dla wielu była okazją do wspomnień i szczerych wzruszeń.

Na zakończenie dyrektor Ewa Kaplyta podziękowała wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie uroczystości. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie, którzy pracowali nad przygotowaniami uroczystych obchodów Jublieuszu otrzymali pamiątkowe podziękowania, a najbardziej zaangażowani uczniowie także karty prezentowe o wartości 100zł każda, do wykorzystania na dowolny cel.

Nie zabrakło także gratulacji i symbolicznych dyplomów dla wyróżniających się nauczycieli, którzy z rąk pani dyrektor Ewy Kaplyty odebrali tegoroczną nagrodę dyrektora.