31. października 2017r. w Zespole Szkół Budowlano - Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu odbyło się szkolenie dla uczniów z drugiek klasy technikum budowlanego.

W ramach zajęć praktycznych uczniowie klasy 2aT spotkali się z przedstawicielami firmy Wienerberger by zapoznać się z zasadami murowania w innowacyjnym systemie Porotherm Dryfix. Ta nowoczesna metoda wznoszenia ścian budzi ogromne zainteresowanie wsród inwestorów i coraz częściej gości na polskich budowach. Nie można było jej pominąć również w procesie kształcenia przyszłych techników budownictwa, dlatego szkolenie na stałe weszło do programu zajęć praktycznych.

Uczniowie, dzięki uprzejmości pana Aleksandra Króla - przedstawiciela firmy Wienerberger w regionie śląskim, poznali szczegółowe zasady murowania z wykorzystaniem zaprawy w piance i szlifowanych pustaków Porotherm wypełnionych wełną mineralną. W trakcie ćwiczeń praktycznych okazało się, że prawidłowe i równomierne rozłożenie zaprawy w piance wcale nie jest takie proste, na jakie wygląda. Uczniowie doświadczyli niemal wszystkich zalet systemu - przekonali się o szybkim tempie wznoszenia ścian, oszczędnościach czasu i energii, wynikających ze stosowania lekkiej i wydajnej zaprawy a także docenili znakomitą jakość wykonania muru, dzięki wykorzystaniu pustaków o idelanych wymiarach.

Serdecznie dziękujemy za szkolenie i zapraszamy na kolejne edycje.