10.11.2017 roku w Zespole Szkół Budowlano - Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu odbyły się warsztaty, które prowadziła Pani Paulina Białek z ramienia Żywieckiej Fundacji Rozwoju.

W szkoleniu uczestniczyli uczniowie zainteresowani aktywnością obywatelską. Uczestnicy warsztatów poznawali rodzaje i specyfikę działania organizacji pozarządowych oraz sfery, w jakich funkcjonują na terenie Żywiecczyzny i Bielska-Białej. Przekonali się, że wokół nas działa wiele różnych NGO, które zajmują się różnymi dziedzinami życia społecznego (dziedzictwem kulturowym, turystyką, sportem, rekreacją, rozwojem lokalnym, pomocą potrzebującym). Poznanie a następnie wcielenie w życie i aktywne działanie dla lokalnej społeczności to sposób kształtowania nowoczesnej, na miarę XXI wieku, patriotycznej postawy.