Akademie z okazji Święta Niepodległości na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości w Zespole Szkół Budowlano- Drzewnych im. Armii Krajowej.

Z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, młodzież naszej szkoły przygotowała niepowtarzalne widowisko słowno - muzyczno - taneczne.

Recytacja wierszy przez uczniów i Pana prof. Romana Sibika, aranżacja piosenek oddających ducha walki, przygotowana przez szkolny zespół muzyczny pod kierownictwem Pani  prof. Magdaleny Stajniak oraz inscenizacja upadku i odbudowy Polski,  wyreżyserowana przez tegorocznych maturzystów: Weronikę Bohucką i Mateusza Gołucha były prawdziwą lekcją historii oraz dowodem na to, że kultywujemy tradycje i obyczaje.

Całej uroczystości podniosłego charakteru dodał występ Szkolnego Chóru Męskiego pod batutą Pana prof. Rafała Caputy.

Nad całością działań czuwały Panie prof. Małgorzata Dybczak, Agnieszka Smółka-Nowak,  Elżbieta Faber- Sapińska.

W sobotę, 11. listopada 2017r., dokładnie w dniu 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach, które miały miejsce w Żywcu.