W dniach 16-17. listopada 2017r. w naszej szkole odbyły się profesjonalne szkolenia w ramach "Akademii Młodego Instalatora Kospel".

Uczestnikami akademii były klasy Technikum Urządzeń Sanitarnych: 2cT, 3dT i 4dT oraz Technikum Inżynierii Sanitarnej klasa 1dT.
    W naszym klimacie musimy zadbać o ogrzewanie domu. Ale nie wszystkie metody są jednakowo opłacalne, wygodne i ekologiczne. Wiele zależy od naszej wiedzy i możliwości inwestycyjnych. W polskich gospodarstwach domowych coraz częściej wykorzystuje się odnawialne źródła energii (tzw. OZE). Dążymy do tego, aby zastępować konwencjonalne źródła energii, takie jak węgiel, gaz, czy paliwa kopalne - energią pochodzącą ze słońca, wiatru, wody i ziemi.

O takie proekologiczne rozwiązania młodzież uzupełniała swoją wiedzę, uczestnicząc w szkoleniu technicznym, które poprowadził pan Arkadiusz Świerad - specjalista ds. szkoleń firmy KOSPEL S.A. W czasie spotkania uczniowie zadawali wiele ciekawych pytań, na które z chęcią odpowiadał prowadzący szkolenie. Przekazane uczniom materiały w formie katalogów i poradników będę stanowiły uzupełnienie treści zawartych w podręcznikach.
Firma Kospel jest jednym z największych w Europie producentów podgrzewaczy wody i elektrycznych kotłów centralnego ogrzewania. Dzisiaj firma zatrudnia w trzech  nowoczesnych zakładach produkcyjnych ponad 400 pracowników. Jej produkty znane są nie tylko w większości krajów europejskich, ale również w Azji i Afryce. Korzysta z nich już przeszło 5,5 miliona użytkowników.

Firma Kospel dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym oraz wdraża najnowocześniejsze technologie. W 2006 roku uruchomiła pierwszą w Polsce w pełni zautomatyzowaną proszkową emaliernię zbiorników. W ofercie pojawiły się ogrzewacze pojemnościowe oraz wymienniki i zasobniki ciepłej wody użytkowej.

Szkolenie zostało potwierdzone imiennym certyfikatem oraz upominkami firmowymi.

Czy zgadzasz się z tym, że
dzięki wprowadzeniu proekologicznych
rozwiązań nam wszystkim będzie się
żyło łatwiej, czyściej, a przede wszystkim zdrowiej?