16 listopada 2017r. w ZSBD odbył się szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Jest to już XXVI edycja Olimpiady, którą organizuje Polski Czerwony Krzyż. Etap szkolny tego konkursu został zorganizowany dla chętnych uczniów ZSBD przez Szkolne Koło PCK i panią higienistkę. Uczestnicy rozwiązywali test, który sprawdzał ich wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom i udzielania pierwszej pomocy. Spośród jedenastu uczestników wyłoniono dwie finalistki, które będą reprezentować szkołę w etapie rejonowym. Są to Paulina Janik z klasy 3k i Aneta Worek z klasy 2k. Wszystkim gratulujemy, a Paulinie i Anecie życzymy powodzenia w kolejnym etapie Olimpiady.