Pani Anna Pająkowska, reprezentująca Szkolny Klub Europejski w dniach 23-24 listopada 2017r. uczestniczyła w seminarium szkoleniowym Erasmus+ zorganizowanym w Rzymie przez włoską Agencję Narodową.

Tematem spotkania był problem wykluczenia społecznego oraz niewielkiego udziału osób o specjalnych potrzebach w projektach unijnych. Zebrani dyskutowali o tym, jak zaangażować więcej osób niepełnosprawnych do udziału w projektach i mobilnościach.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wielu szkół i instytucji z prawie wszystkich krajów UE, jednakże najciekawszym i niezwykłym uczestnikiem była nauczycielka ze szkoły w miejscowości Macouria w Gujanie Francuskiej – kraju, który jest terytorium należącym do Francji, a dzięki temu kawałkiem Unii Europejskiej w Ameryce Południowej.