7 czerwca 2018r. w Budowlance odbyło się szkolenie nauczycieli i pracowników obsługi w ramach

rządowego programu „Bezpieczna+”, zatytułowanego: „Upowszechnianie wśród wszystkich pracowników szkoły umiejętności rozpoznawania sytuacji zagrożenia oraz wiedzy o zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia”.

Celem projektu „Bezpieczna szkoła, bezpieczna przyszłość” było upowszechnienie wśród wszystkich pracowników szkoły umiejętności rozpoznawania sytuacji zagrożenia oraz wiedzy o zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia, poznanie zagrożeń zewnętrznych, które mogą naruszyć bezpieczeństwo w szkole, placówce, uświadomienie konieczności zaplanowania określonych działań w sytuacji zagrożenia, kształtowanie umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrażających życiu lub zdrowiu.

W ramach projektu dokonano przeglądu stanu bezpieczeństwa w szkołach, przygotowano szkolne procedury postępowania na wypadek wystąpienia sytuacji zagrożenia oraz przeprowadzono szkolenie dla nauczycieli i pracowników szkoły.

szkolenie bezpieczna01