W dniu 21. września klasy 1dT i 3k  uczestniczyły w 54 Międzynarodowych Targach  Budownictwa i Technik  Grzewczych.
Na targach pojawiło się dużo nowych i ciekawych firm, a także innowacyjnych produktów oraz rozwiązań budowlanych i instalacyjnych.
Uczniowie mieli do obejrzenia wiele wystaw, prezentacji i ciekawych pokazów, dotyczących nowoczesnych systemów grzewczych z wykorzystaniem urządzeń OZE i kotłów niskoemisyjnych 5 klasy na pellet i ekogroszek, innowacyjnych rozwiązań instalacyjnych w zakresie ogrzewania, kanalizacji, wodociągów i wentylacji.

Hala pod Dębowcem skupiła ponad 200 wystawców krajowych oraz zagranicznych, którzy w ciekawy sposób oferowali swoje produkty i nowe trendy w systemach ogrzewania budynków, innowacyjne materiały budowlane, sprawdzone technologie dla oszczędności energii, prezentacje i porady z wykończenia wnętrz.

Uczniom najbardziej podobały się pokazy ekologicznych kotłów, samochodu elektrycznego marki TESLA oraz prezentacje urządzeń klimatyzacyjnych.