22.09.2023 r. był wyjątkowym dniem, który zapisze się na kartach historii naszej szkoły.

       Tego dnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żywcu oraz w murach warsztatów szkolnych ZSB-D odbyły się spotkania otwierające realizację projektu pn. „Utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności przy Zespole Szkół Budowlano – Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu w dziedzinie instalacji sanitarnych, grzewczych i gazowych”.

       Branżowe Centra Umiejętności, w skrócie BCU, to z założenia rozwinięte pod względem technologicznym ośrodki kształcenia i egzaminowania w danej branży, mające zapewnić wsparcie istniejącym placówkom edukacyjnym i umożliwić tworzenie nowych. Podstawowym zadaniem BCU jest rozwój szkolnictwa zawodowego. Warto nadmienić, że Partnerami  w realizacji naszego projektu są:

  Dziękujemy za obecność przedstawicielom naszych Partnerów - pani Annie Bogdan i pani Justynie Kuczorskiej z Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych, panu Januszowi Starościkowi ze Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych, pani Joannie Wyczarskiej-Kokot i panu Janowi Kaczmarczykowi z Politechniki Śląskiej, panu Piotrowi Strzałkowskiemu z Firmy GROHE i panu Piotrowi Stefanowi z Firmy KAN, a także Starostom Powiatu Żywieckiego - panu Andrzejowi Kalacie i panu Stanisławowi Kucharczykowi, Dyrektorowi Wydziału Oświaty i Wychowania - Panu Andrzejowi Widzykowi oraz Kierownikowi Zespołu ds. zamówień Publicznych - panu Bartłomiejowi Kruszyńskiemu.

       Słowa podziękowania i ogromną wdzięczność pragniemy złożyć Organowi Prowadzącemu naszą szkołę, w tym panu Staroście Andrzejowi Kalacie oraz  panu Wicestaroscie Stanisławowi Kucharczykowi, za pomoc w pozyskaniu funduszy na realizację przedsięwzięcia oraz za otwartość, troskę i zaangażowanie w podnoszenie jakości edukacji - inwestycję w ucznia.

  Szczególne podziękowania kierujemy do pani Dyrektor  Beaty Szemraj, za inicjatywę i  wszystkie starania włożone w celu pozyskania środków finansowych na realizację przedsięwzięcia, które nie tylko przyczyni się do utworzenia specjalistycznych pracowni,  podniesienia kwalifikacji, ale także do  przekwalifikowania zawodowego dla osób dorosłych w dziedzinie instalacji sanitarnych, grzewczych i gazowych.

  Serdeczne podziękowania należą się także koordynatorowi projektu - pani Monice Pasko, nauczycielom przedmiotów zawodowych - pani Elżbiecie Sapińskiej - Gumoś i panu Eugeniuszowi Lach oraz uczennicy klasy 4ft Martynie Sternal za fotografowanie tego ważnego dla historii Szkoły spotkania.

  Branżowe Centra Umiejętności mają być sposobem na zwiększenie fachowców w Polsce. Jesteśmy pewni, że BCU przy ZSB-D pomoże zintegrować edukację z biznesem, a także upowszechnić innowacje  i nowe technologie w dziedzinie instalacji sanitarnych, grzewczych i gazowych.

bcu logotyp