Patriotyczna prezentacja oraz  odśpiewanie hymnu o godz. 11:11 - tak 10 listopada upamiętniliśmy 103. rocznicę odzyskania niepodległości.

W tym roku ze względu na pandemię nie mogliśmy się spotkać na akademii z okazji Święta Niepodległości. Dlatego nasze panie polonistki przygotowały krótką prezentację dotyczącą tego wydarzenia, która została odtworzona w czasie lekcji w każdej klasie.

Zwróciły się w niej do nauczycieli i uczniów z następującymi słowami:

„11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość i dlatego co roku – 11 listopada, obchodzimy nasze Narodowe Święto Niepodległości. To nasze największe państwowe święto narodowe, to dzień radości i dumy z odzyskania niepodległości. Na ten dzień czekały pokolenia Polaków. W tym dniu składamy im hołd i podziękowanie, że możemy żyć w wolnym i pięknym kraju. Życzymy Wszystkim, aby nasza niepodległość trwała nieprzerwanie. Szanujmy Ją, a każdego dnia swoją nauką i pracą przyczyniajmy się do jej rozwoju.”

W prezentacji znalazł się film animowany pt. „Odrodzenie” wraz z komentarzami upamiętniającymi drogę do niepodległości polskiego narodu.

11 listopada1