W dniu 26.04 2023 w Państwowych Szkołach Budownictwa w Bytomiu odbyło sie rozstrzygniecie  Wojewódzkiego Konkursu Prac Technicznych Uczniów Szkół Budowlanych zorganizowanego pod patronatem Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa oraz Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Katowicach.

Nasza szkoła wystawiła 3  projekty techniczne wraz z makietami, które  wykonane zostały przez dwuosobowe zespoły.

Uczennice technikum budowlanego z klasy 4atp Julia Rypień i Klaudia Jakubiec zajęły II miejsce w branży budownictwo - projektowanie - wykonując projekt" Nowoczesnego domu z zielonym dachem".

Uczennice klasy 3dt Małgorzata Bąk i Gabriela Lipińska zajęły III miejsce w branży architektura krajobrazu za pracę "Osiedlowe przestrzenie alternatywne".

Na wyróżnienie zasługuje również praca drużyny z 4atp Niny Grzegorek i Cypriana Felera - "Dom w skale"