21 kwietnia odbyła się VI edycja wojewódzkiego konkursu „Młody Mistrz Budownictwa”. Konkurs zorganizowany był przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie przy współpracy z Wydziałem Budownictwa Politechniki Częstochowskiej.

Uczniowie ZSBD kształcący się w zawodzie technik budownictwa wywalczyli w nim drugie miejsce!

W konkursie udział wzięło 15 trzyosobowych zespołów ze szkół technicznych naszego województwa o profilu budowlanym. Konkurs jest ewenementem na skalę regionu oraz całego kraju, zrzesza licznych sponsorów i instytucje samorządowe. Jego wyjątkowość opiera się na rywalizacji drużynowej łączącej wiedzę teoretyczną z przedmiotów zawodowych, wiedzy ogólnej, zakresu kosztorysowania i przedmiarowania, a także bezpieczeństwa i higieny pracy. Z kolei część praktyczna, sprawdza umiejętności w zakresie wykonawstwa budowy budynku. Warto zaznaczyć, że od czterech edycji konkursu drużyny rozbudowują kolejne elementy budynku „od ścian, po dach”. 

Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych w tym prestiżowym konkursie brał udział od początku i w przeciągu sześciu edycji aż czterokrotnie plasował się na podium zawodów. 
W tym roku w części teoretycznej naszą Szkołę reprezentowała Nina Grzegorek, której zadaniem było rozwiązanie 90 minutowego testu sprawdzającego wiedzę. Z kolei w części praktycznej rywalizowali Mikołaj Pamuła oraz Mateusz Mrowiec, którzy do zrealizowania mieli pracę z zakresu dekarstwa, a konkretnie musieli wykonać okap oraz pokrycie dachowe. 

Na koniec trzeba podkreślić, że wszystkie drużyny były bardzo dobrze przygotowane i rywalizacja była zacięta, a walka niezwykle wyrównana. Nasza drużyna zaprezentowała się znakomicie, o czym świadczy wysokie, drugie miejsce, które zajęli. 

Dziękujemy Laureatom oraz Nauczycielom – szczególnie p. Dominikowi Górnemu - za godne reprezentowanie naszej Szkoły!