23 kwietnia 2015r. pięcioro uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w uroczystościach wręczenia nagród w XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Prac Technicznych Uczniów Szkół Budowlanych.

W kategorii ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU uczennica klasy 3k - Paulina Staśko zajęła I miejsce. Opiekunem zwycięskiej pracy pt. "Koncepcja zagospodarowania zielenią Dolnej Stacji Kolejki PKL na Górze Żar" była pani mgr inż. Monika Prochot - Malczewska.

Patronat nad tym prestiżowym konkursem objął Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa oraz Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa w Katowicach.

W Jury zasiadali Członkowie Oddziałów PZITB z województwa śląskiego oraz przedstawiciele Politechniki Śląskiej w Gliwicach.Oprócz zwycięstwa w kategorii Architektura Krajobrazu nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca w kategorii "Prace studialne". I tak:II miejsce za pracę pt. "Rozwój muzealnictwa na przestrzeni wieków" otrzymały uczennice klasy 4fT - Alicja Ponikiewska i Patrycja Jasek. Opiekunem ich pracy była pani mgr inż. arch Iwona Kisilewicz, natomiast III miejsce za pracę pt. "Nowoczesne systemy parkingowe" uzyskali uczniowie klasy 3aT - Marcin Twardysko i Marcel Kamiński, którymi opiekował się mgr inż. Dariusz Steczek.
Serdecznie gratulujemy sukcesów !!!