26.04. 2018r. w czwartek w Państwowych Szkołach Budownictwa w Bytomiu odbyło się rozstrzygnięcie XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Prac Technicznych Uczniów Szkół Budowlanych, zorganizowanego pod patronatem Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Katowicach i Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Katowicach.

Na konkurs wpłynęły 32 prace ze śląskich szkół budowlanych: z Częstochowy, Cieszyna, Myszkowa, Żor, Zabrza, Sosnowca, Zawiercia, Rudy Śląskiej, Bielsko-Białej , Bytomia i oczywiście z naszej szkoły z Żywca.

Prace oceniane były w następujących kategoriach: budownictwo - technologia, budownictwo - projektowanie, budownictwo - konstrukcje, drogownictwo, oraz architektura krajobrazu. 

I właśnie w tej kategorii nasze uczennice z klas 4k i 3k zajęły miejsca I i III.

I miejsce w kategorii Architektura Krajobrazu zdobył „Ogród japoński z zastosowaniem ogniw fotowoltaicznych" autorstwa uczennic Oliwii Piechy i Joanny Szczotki, które przygotowały swoją pracę pod opieką mgr inż. Wojciech Kądziołka,

III miejsce w kategorii Architektura Krajobrazu zajęła praca pt. „Gabiony jako drobne formy architektoniczne wykorzystywane w realizacjach terenów zieleni" wykonana przez Joannę Jędrzejek, Adrianę Ścieszkę i Katarzynę Żyrek. Uczennice podjęły się bardzo trudnego pod względem technicznym zadania, z którym poradziły sobie znakomicie. Ich makieta jest spójna tematycznie i kolorystycznie – wygląda imponująco! Druga część pracy to opracowanie graficzne informacji dotyczących zastosowania gabionów w terenach zieleni, zaprezentowane na tablicy 100x70cm. Opieki i konsultacji podczas wykonywania tej pracy konkursowej podjęła się mgr inż. Monika Prochot-Malczewska.

W tegorocznym  konkursie rywalizowały prace z wielu miast woj. śląskiego będące na bardzo wysokim poziomie – tym bardziej cieszy nas zajęcie aż dwóch finałowych miejsc przez uczennice z naszej szkoły.

 Architektura Krajobrazu z żywieckiej Budowlanki najlepsza na Śląsku !

Serdecznie gratulujemy zarówno uczennicom, jak i opiekunom. Wszystkim życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów.