Dwóch uczniów z żywieckiej Budowlanki w finałowej dziewiątce z całej Polski!

Uczniowie  ZSB-D w Żywcu, Sebastian Kurzyniec oraz Hubert Dobosz z klasy 3dt, kształcący się w zawodzie Technik Inżynierii Sanitarnej, będą reprezentować naszą   szkołę w finale Ogólnopolskiego konkursu Skills Poland 2021,  25-26.11,2021r. w Gdańsku w  konkurencji:  instalacje sanitarne i grzewcze.

FINALIŚCI Skills Poland 2021

Uczniowie zostali wyłonieni  do finału spośród 10  uczniów w czasie eliminacji szkolnych, które odbywały się w Żywcu w  ZSB-D  w dniu 08.11.2021r. Konkurencja eliminacyjna, polegała na rozwiązaniu testu teoretycznego z zakresu wiedzy zawodowej, a następnie wykonaniu zadania praktycznego: instalacji stelaża podtynkowego WC wraz z miską i deską – zadanie oceniano pod względem jakości i czasu wykonania.  Zmagania uczniów oceniała komisja składająca się pracowników z firm instalacyjnych sponsorujących konkurs, m.in. firma  GROHE.

Województwo Śląskie w konkurencji instalacje sanitarne i grzewcze będzie reprezentowało w sumie trzech uczniów.

Teraz przed Sebastianem i Hubertem, krótki czas na przygotowanie się do rywalizacji z  zakwalifikowanymi siedmioma najlepszymi uczestnikami z całej Polski, wyłonionymi w drodze preeliminacji przeprowadzonych  w szkołach.

Finał Eliminacji Skills Poland 2021 odbędzie się w dniach 25-26 listopada 2021 r. w Gdańsku na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Międzynarodowych Targów Gdańskich AMBEREXPO.  Konkurencja instalacje sanitarne i grzewcze będzie polegać na wykonaniu gotowej instalacji w przykładowej łazience wyposażonej w grzejnik, brodzik, stelaż z umywalką, w miskę WC oraz w standardową armaturę.  Zawodnik będzie mógł się wykazać swoja wiedzą i umiejętnościami z zakresu montażu instalacji centralnego ogrzewania, ciepłej i zimnej wody oraz instalacji kanalizacyjnej. Uczestnicy zmagań będą oceniani ze sposobu i jakości wykonania zadań oraz czasu jaki wykorzystali na wykonanie poszczególnych czynności.

Konkurs Skills Poland 2021 jest rywalizacją indywidulaną z zakresu nauki dla uczniów i studentów szkół lub innych instytucji edukacyjnych znajdujących się na terenie Polski, o profilach zawodowych, które pozwalają rozwijać umiejętności w branżach określonych w poszczególnych regulaminach i daje możliwość zdobycia kwalifikacji do drużyny polskiej podczas konkursu World Skills Szanghaj 2022r.

Organizatorem Eliminacji Krajowych World Skills Poland 2021, jest: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Narodowa Agencja Programu Erasmus+ z Warszawy.