W ramach prowadzonego przez nas projektu unijnego pod nazwą „Zdrowie i Uroda w Europie”, uczennice Technikum Fryzjerskiego oraz nauczyciele z naszej szkoły pojechali do szkoły o podobnym profilu w Tarragonie w Hiszpanii. Tarragona leży ok. 100km od Barcelony, stolicy Katalonii, na wybrzeżu zwanym Złotym Wybrzeżem (Costa Dorada). Nasza partnerska szkoła nazywa się Callípolis Institute i jest głównym koordynatorem projektu.

hiszpania

Wyjazd do Hiszpanii 22-27 kwietnia 2014r.

1

Razem z nami byli także uczniowie i nauczyciele z partnerskich szkół w Walii i Turcji. Wszyscy uczestnicy brali udział w szkoleniach, pokazach i warsztatach zorganizowanych przez naszych gospodarzy. Trzy dni wypełnione były po brzegi różnymi zajęciami. Mogliśmy obserwować m.in. pokazy kreatywnego strzyżenia wykonane przez fachowców i specjalistów, na przykład z firmy Schwartzkopf.

4

Uczennice hiszpańskiej szkoły przygotowały i zaprezentowały nam różne metody dbania o skórę twarzy. Była też możliwość by samemu spróbować jak się takie zabiegi wykonuje.

5

Warsztaty szkoleniowe obejmowały także zajęcia dotyczące dbania o zdrowie, na przykład masaż gorącymi kamieniami, który pozwala na pozbycie się efektów stresu, oraz techniki leczenia metodą ajurwedyjską. Z tą metodą zapoznaliśmy się w pięknym otoczeniu pięciogwiazdkowego Thalassotherapy SPA w hotelu Le Méridien Ra Beach Hotel & Spa.

6

Niezwykłe było przedstawienie typu „światło-dźwięk” przygotowane przez uczniów i nauczycieli zawodu Instytutu Cal-lípolis pod nazwą „Body painting show”. Był to wspaniały pokaz zdolności uczniów oraz możliwości wykorzystania technik artystycznego malowania ciała w przedstawieniach teatralnych lub innych imprezach rozrywkowych. Ukazały nam się różne postaci z baśni i legend tańcząc na scenie przy akompaniamencie między innymi zespołu grającego na brazylijskich bębnach.

7

Później odbyły się zajęcia pokazujące krok po kroku jak wygląda artystyczne malowanie ciała specjalnym urządzeniem.

11

12

13

Duże wrażenie zrobiły na nas umiejętności kosmetyczki z firmy Thuya prezentującej techniki zdobienia paznokci 3D.

8

Nie zabrakło innych zajęć związanych z dbaniem o urodę. To, co najbardziej interesowało nasze fryzjerki, to pokaz technik strzyżenia przez eksperta z firmy Schwartzkopf oraz strzyżenia kreatywnego przez firmę Elaima Hairgroup z Barcelony.

10

Nie samą pracą człowiek żyje, tak więc gospodarze zaplanowali dla nas także kulturalne wydarzenia. Mieliśmy okazję zwiedzić starożytną część Tarragony – rzymskie mury i amfiteatr oraz piękną średniowieczną katedrę wraz ze Starym Miastem i jego wąskimi uliczkami.

20

22

Jednym z najważniejszych aspektów naszego projektu jest intergacja młodzieży z różnych krajów pozwalająca tworzyć poczucie wspólnoty europejskiej. Nasi uczniowie mogli poznać kulturę innego kraju, spotkać ciekawych ludzi i porozmawiać z nimi w języku angielskim. Intergacja przebiegała pomyślnie. Wyjazd był bardzo udany pod wieloma względami i pozostawił miłe wspomnienia.

24

Pisali o nas w gazetach :-)