Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym sleeveface.

konkurs biblioteka sleeveface

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „Z KSIĄŻKĄ CI DO TWARZY”

Wystarczy zrobić sobie zdjęcie z dowolną książką, tak by osoba fotografowana wkomponowała się w tło okładki książki w taki sposób, że na zdjęciu widoczna jest jako część twarzy, ciała bądź całej sylwetki.

W sleeveface potrzebna jest jedynie wyobraźnia i aparat. Dobra zabawa gwarantowana! Do dzieła!

I. Celem konkursu jest:

1. Popularyzacja książki i czytelnictwa.
2. Popularyzacja fotografii jako aktywnej i kreatywnej formy spędzania wolnego czasu.
3. Prezentacja fotografii jako formy wyrazu artystycznego i wrażliwości estetycznej.
4. Rozwijanie wyobraźni i kreatywności.

II. Zasady konkursu:

1. Konkurs jest otwarty dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół Budowlano – Drzewnych w Żywcu.

2. Prace prosimy nasyłać w formacie jpg na adres - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. od 1 do 25 października 2023 r. Należy podać imię i nazwisko oraz klasę autora pracy.

3. Uczestnicy mogą przysłać maksymalnie dwa zdjęcia konkursowe z wykorzystaniem dowolnej książki i w dowolnej przestrzeni.

4. Zdjęcia muszą być zgodne z tematyką konkursu.

5. Zdjęcia mogą być wykonane dowolnym urządzeniem rejestrującym: aparatem fotograficznym, telefonem komórkowym.

6. Nie zezwala się na stosowanie fotomontaży ani kolaży polegających na łączeniu elementów pochodzących z różnych plików lub dokonywanie zmian w oryginalnej kompozycji.

7. Nadesłane zdjęcia muszą być oryginalne i wcześniej nigdzie niepublikowane.

8.Konkursowe fotografie przechodzą na własność organizatora.

9. Fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie w bibliotece szkoły oraz na stronie internetowej szkoły w zakładce Biblioteka i w mediach społecznościowych naszej szkoły.

III. Zasady rozstrzygnięcia konkursu:

1. Zgłoszone zdjęcia zostaną ocenione przez jury w składzie powołanym przez organizatora.

2. Ocenie będą podlegać: • oryginalność pomysłu • zgodność z tematem • walory estetyczne pracy • kompozycja • poprawność fotografii pod względem technicznym

3. Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone, pozostali uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni dyplomami oraz punktami dodatkowymi z zachowania.

4. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród 30 października.

5. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych uczestnika – imię i nazwisko/inicjały imienia i nazwiska i klasa oraz zgody na publikację wizerunku osoby przedstawionej na fotografii konkursowej.