Światowy Dzień Rzucania Palenia obchodzony jest corocznie w trzeci czwartek listopada.

Pomysłodawcą akcji był amerykański dziennikarz Lynn Smith, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W Polsce Światowy Dzień Rzucania Palenia obchodzony jest od 1991 roku.

Palenie tytoniu niesie ze sobą wiele negatywnych skutków wpływających na stan zdrowia człowieka (głównie schorzenia układu krążenia, oddechowego, nowotwory), a także zaostrza przebieg wielu schorzeń. Także bierne palenie jest niebezpieczne, gdyż boczny strumień dymu zawiera znacznie więcej nikotyny, tlenku węgla i innych niebezpiecznych związków. 

Uzależnienie od nikotyny jest trudnym do opanowania nałogiem, jednak jego opanowanie prowadzi do poprawy ogólnego stanu zdrowia człowieka jak i jego samopoczucia.

 

ZRÓB TO W TRZECH KROKACH 

MicrosoftTeams image   2023 11 16T080700.458

Chcesz rzucić palenie i potrzebujesz wsparcia? Skorzystaj z pomocy, poradników i telefonicznej porady stworzonej dla palaczy.