W czwartkowy, wczesny poranek 21 września o godz. 4.00 klasy IVbT oraz IIIbT wyjechały na dwudniową wycieczkę szkolną do przepięknej Pragi.

Uczniowie wraz z opiekunami jechali zgodnie z wytyczona trasą. Już podczas podróży uczestnicy wyprawy mogli podziwiać piękne widoki zza szyb autokaru i słuchać barwnych opowieści z ust przewodnika, który towarzyszył klasom od samego początku.

Ważnymi punktami pierwszego dnia wycieczki były: klasztor Strahor, Hradczany, Katedra św. Wita, Pałac Królewski, Bazylika św. Jerzego oraz Mała Stracza. Po zakosztowaniu historycznego smaku zabytków Pragi, uczniowie udali się na obiad, a wieczorem zakwaterowali się w hotelu.

Następnego dnia, 22 września, po śniadaniu uczestnicy wycieczki kontynuowali zwiedzanie Perły Czech. I tak oczom zwiedzających ukazało się piękno Nowego i Starego Miasta, Bramy Prochowni i Obecniho Domu.

Wycieczka do Pragi była dla wszystkich niesamowitym przeżyciem, dostarczyła wrażeń, które na długo zostaną w pamięci. I choć uczestnicy tej wyprawy wrócili zmęczeni, to jednak fakt, że przebywało się w tak pięknym miejscu, niweluje wszelkie niedogodności. I jeśli można zakochać się w jakimś mieście - to czeska Praga spełnia ku temu wszystkie wymagania!