Szerzenie idei wolontariatu oraz integracji niepełnosprawnych ze zdrowymi w ramach realizacji programu integracyjnego „Razem raźniej” znalazło odzwierciedlenie w następujących działaniach:

Uczestniczyliśmy w 12 spotkaniach integracyjnych z uczniami i podopiecznymi Centrum  Rehabilitacyjno - Edukacyjnego dla Dzieci w Żywcu, w bieżącym roku szkolnym w wolontariacie uczestniczyło 56 uczniów technikum i szkół zawodowych. Zorganizowaliśmy dzieciom zabawę karnawałowo – walentynkową, tradycyjnie, jak co roku,  upiekliśmy świąteczne pierniki  i inne smakołyki  na spotkanie wigilijne. W ramach akcji „Szlachetna paczka” zebraliśmy i przekazaliśmy dla rodzin dzieci niepełnosprawnych artykuły spożywcze, słodycze, książki, zabawki i ubrania.

W czasie ferii uczestniczyliśmy w wyjściu do „Figlo - raju”. Na przedświąteczne spotkanie przygotowaliśmy koszyki wielkanocne ze słodkimi niespodziankami. Zorganizowaliśmy piknik pod Grojcem – z wypiekami i zabawami integracyjnymi. Uczestniczyliśmy w zajęciach ruchowych na świeżym powietrzu i pracach plastycznych oraz zajęciach muzycznych. Pomagaliśmy w organizacji festynu z okazji Dnia Dziecka, przygotowują zabawy, konkursy i atrakcje dla maluchów.

W kwietniu siedmiu wolontariuszy – absolwentów szkoły otrzymało zaświadczenia o  systematycznej pracy na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz wpis na świadectwie szkolnym: Piotr Szczotka, Martyna Bielec, Dorota Stasica, Sandra Klimas, Wioleta Czernek, Andrzej Smółka, Krzysztof Mądrala.

Podobne zaświadczenia otrzymały  w czerwcu uczennice z klas pierwszych: Joanna Matuszna, Adriana Ścieszka, Marta Mędrala, Weronika Zuziak, Martyna Ożga, Sara Bąk, Katarzyna Rubys, Emilia Porębska.

Uczniowie, którzy uczestniczyli w sobotnim wolontariacie otrzymali dodatkowe podziękowanie. Przygotowaliśmy dyplomy dla uczestników, którzy aktywnie uczestniczyli  w wolontariacie oraz podziękowania dla koordynatorów wolontariatu z CREdD.

Odbył się także wyjazd do Katowic na „Śląską galę wolontariatu”, odebraliśmy dyplom za zajęcie III-miejsca w konkursie Barwy Wolontariatu w Województwie Śląskim 2015.

Grupa wolontariatu z naszej szkoły wygrała konkurs Barwy Bielskiego Wolontariatu 2015 w kategorii WOLONTARIAT GRUPOWY i otrzymała  tytuł WOLONTARIUSZ ROKU 2015 w Bielsku-Białej.

podziękowania mix 1