13 marca 2023 br w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych została przeprowadzona kolejna już akcja honorowego krwiodawstwa zorganizowana przez Szkolne Koło PCK oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

W akcji wzięli udział uczniowie technikum i szkoły branżowej. Zarejestrowało się  36 ochotników spośród uczniów, z czego 19 oddało krew. Jednym z krwiodawców był nauczyciel.  Oddano łącznie  8,5l krwi.  Zostanie ona przekazana do śląskich szpitali celem ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwała pani Natalia Płaza, panie Edyta Firtsz i członkowie SK PCK. Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za zaangażowanie. Zachęcamy do udziału w kolejnych tego typu akcjach, które cyklicznie odbywają się na terenie naszej szkoły.