Dzisiaj, tj 23.06.2023r., uczniowie ZSBD w Żywcu wraz z całym gronem pedagogicznym oraz zaproszonymi gośćmi, żegnali mijający rok szkolny i powitali wakacje.

Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów klas drugich oraz trzecich szkoły branżowej pod opieką wychowawców mgr Lucyny Magiery, mgr inż. Grzegorza Bysko oraz mgr Barbary Jaworskiej. W kolejnej części wydarzenia, Pani Dyrektor Beata Szemraj skierowała swoje słowa w pierwszej kolejności do tegorocznych absolwentów klas trzecich szkoły branżowej I stopnia: "W Waszym życiu nadszedł taki czas, kiedy musicie się zastanowić, kim jesteście i czego oczekujecie, w jaki sposób chcecie nadać sens swojemu życiu. Jeśli miałabym dać Wam radę, powiedziałbym, abyście nie czekali. Życia nie da się odłożyć na później ani nie da się go przeżyć na zapas. Trzeba tu i teraz podejmować działania, które przybliżają do marzeń. Pamiętajcie, że rozwój nigdy się nie kończy, składa się z mnóstwa etapów (...)". Następnie, uczniowie z najwyższą średnią i wzorowym zachowaniem, a także tegoroczni laureaci konkursów reprezentujący szkołę zostali zaproszeni na środek sali, aby odebrać gratulacje, nagrody i dyplomy. Ostatnim punktem dzisiejszej uroczystości było wręczenie certyfikatów 30 uczniom klas trzecich technikum reprezentującym osiem zawodów, którzy przez ponad pół roku przygotowywali się do wyjazdu za granicę do Szwecji w ramach projektu Erasmus+ pt. "SZWEDZKA MOTYWACJA W PRAKTYCE - TWOJE ZAWODOWE SZKOLENIA W SZWECJI". Spotkanie zakończone zostało podziękowaniami ze strony Pani Dyrektor kierowanymi do uczniów, wicedyrektorów, grona pedagogicznego, rodziców oraz Rady Rodziców i wszystkich pracowników administracji i obsługi - "Życzę wszystkim, a zwłaszcza naszym uczniom udanego wypoczynku dającego siły do sprostania wyzwaniom, jakie pojawią się w następnym roku szkolnym. Życzę wspaniałych, radosnych i bezpiecznych wakacji."
Zapraszmy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.