W dniach od 6 do 9 września br.  uczniowie z klas 5ctp, 4ct, 3ct oraz 3dt wraz z nauczycielami, Elżbietą Faber-Sapińską, Joanną Pyką oraz Moniką Kwapień, odwiedzili Gdańsk, gdzie odbywały się  EuroSkills Gdańsk 2023 -  największe w Europie wydarzenia związane z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności.

W tych dniach setki młodych profesjonalistów z krajów całej Europy rywalizowało o szansę zostania najlepszym w Europie, w wybranej przez siebie dziedzinie. Do zmagań o tytuł najlepszego zawodowca stanęło  578 zawodników z 32 krajów, w 42 konkurencjach.

Podczas EuroSkills Gdańsk 2023 można było podziwiać m.in. umiejętności zawodników w konkurencjach, które są  najbliższe tym, w których kształcimy uczniów  w ZSB-D czyli: instalacje sanitarne i grzewcze, fryzjerstwo oraz projektowanie mody.
Uczniowie ZSBD bacznie przyglądali się pracy i zmaganiom zawodników,  by za kilka lat stanąć  w walce o tytuł najlepszego profesjonalisty w konkursie "Skills Poland".

W czasie tych kilku dni konkursowych nie zabrakło chwili na relaks i zwiedzanie przepięknego miasta, jakim jest Gdańsk.

Niewątpliwie EuroSkills to doskonała okazja, żeby zachęcić młodych ludzi do rozwinięcia swojej pasji i wdrożenia się w przyszły zawód.