Październikowa aura sprzyja wycieczkom, nie dziwi więc, że klasy 2fT oraz 3fT  wraz z p. Sylwią Wykręt-Saczką, p. Aliną Adamczyk oraz p. Elżbietą Zawadą wyruszyły żywieckimi ścieżkami, by zmierzyć się z tematem fotoreportażu: „Żywiec znany pokażę Wam w sposób nieznany…”

Pierwszym etapem wyprawy był udział w prelekcji wygłoszonej w Muzeum Miejskim nt „Kultury Ludowej Żywiecczyzny”. Wykład przybliżył uczniom tradycyjną oraz współczesną sztukę ludową.

Kolejne etapy wycieczki wymagały zaangażowania oraz kreatywności uczestników…

I tak klasa 2fT szukała inspiracji do wykonania zdjęć, w których sceneria zamku żywieckiego posłużyła jako tło do scen z „Makbeta”… Z kolei 3fT szukała inspiracji w pejzażu, by uchwycić światło i cień żywieckiej jesieni… Ale to nie wszystko… Pojawiły się również TAJNE ZADANIA do wykonania… I to one zaprzątnęły głowę uczniów. A wynik? Cóż, Sherlock Holmes i Doktor Watson byliby dumni ze swoich następców! Mission Imposible została wykonana!

Wiśnieńką na torcie wycieczki było stworzenie fotoreportażu o jej przebiegu… I wisienek jest bardzo, bardzo dużo….

BRAWA dla Fantastycznych Fotografów z Fantastycznych Klas 2fT oraz 3fT!

Ta wyprawa - choć niezbyt daleko - pokazała, że nie jest ważne gdzie – ważne z kim idzie się na wycieczkę :-)

A kilka fotografii prezentujemy w galerii