16 listopada był dla kierunku Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej prawdziwym świętem.

Z pewnością przejdzie on do historii naszej szkoły jako wyjątkowy dzień z kilku powodów. Pierwszy to podpisanie umowy o współpracę między firmą Heidelberg Polska a Zespołem Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu. W imieniu naszej szkoły umowę podpisywała Pani Dyrektor Beata Szemraj. Z ramienia firmy Heidelberg podpis złożył Pan Prezes Krzysztof Pindral. Rozpoczęcie współpracy z firmą Heidelberg Polska, liderem na rynku poligraficznym to dla nas zaszczyt, nobilitacja i motywacja do działania.

Drugi powód to pierwsze wspólne przedsięwzięcie jakim było nagranie kolejnej odsłony „Rozmów o poligrafii”. Przy okazji nagrań do wspomnianej audycji  zostaliśmy przyjęci w wyjątkowym miejscu jakim jest Drukarnia Dimograf w Bielsku-Białej. Uczniowie 3 klasy Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej najpierw zostali oprowadzeni po drukarni, gdzie mogli poznać proces powstawania książki. Warto nadmienić, że Drukarnia Dimograf w Bielsku –Białej jest jedną z największych drukarni dziełowych w Polsce.

Wisienką na torcie było poznanie wspaniałych ludzi, dzięki którym przed naszą młodzieżą otworzą się nowe możliwości zdobywania wiedzy i kreowania własnej ścieżki kariery.

Z serca płynące podziękowania dla Pana Krzysztofa Pindrala Prezesa Heidelberg Polska, Pana Wojciecha Mataczyńskiego Dyrektora e-Commerce i Marketingu w Heidelberg Polska, dla Panów Prezesów Drukarni Dimograf: Dariusza Mrzygłóda i Krzysztofa Kantyki oraz dla Prezesa Polska Izba Druku  Pana Jacka Kuśmierczyka.