Pedagogizacja rodziców uczniów klas pierwszych jest stałym elementem realizacji roli wychowawczej szkoły.

W dniu 23. listopada 2017r. po raz kolejny odbyło się szkolenie dla rodziców. Tym razem poprowadziła je pani aspirantka sztabowa Monika Chojnacka - Malec, która reprezentowała Komendę Powiatową Policji w Żywcu.

W czasie szkolenia poruszono następujące zagadnienia:

1. Zasady Bezpiecznego Internetu - zagrożenia w sieci, hejt internetowy - mowa nienawiści.

2. Współczesne zagrożenia młodzieży, w tym handel ludźmi.

3. Przyczyny i przejawy demoralizacji.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne składa serdeczne podziękowania funkcjonariuszowi policji za bezinteresowną pomoc i wspracie naszej szkoły. Przeprowadzone szkolenie dostarczyło rodzicom wielu cennych i ważnych informacji o zagrożeniach współczesnego świata. Mamy nadzieję, że rozpoczęta dawno temu współpraca będzie nadal kontynuowana.