W dniach 5-6 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy 3dT, kształcący się w zawodzie technik urządzeń sanitarnych wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Łańcuta i Kańczugi.

Głównym punktem pierwszego dnia wycieczki był Łańcut, a w nim zamek - jedna z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ona ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.

Uczniowie podziwiali piękne pomieszczenia, w których mieszkały rody Lubomirskich i Potockich. Zachwyt wzbudzały meble, żyrandole, podłogi, przedmioty codziennego użytku i cudowne bukiety suszonych kwiatów oraz wystrój i unikatowa kolorystyka pomieszczeń zamkowych.

Drugi dzień wycieczki to profesjonalne szkolenie zawodowe w siedzibie firmy KISAN – polskiego producenta rur i kształtek.

Kisan to wiodąca marka na rynku wodnych instalacji wewnętrznych. Jest pierwszym polskim producentem kompletnych systemów instalacji wodociągowych i grzewczych stosujących technologię rur wielowarstwowych. Produkty tej firmy cechuje niezawodność i najwyższa jakość. Potwierdzają to certyfikaty jakości zgodne z normami ISO, 10-letnia gwarancja niezawodności systemu oraz 50 letni okres użytkowania potwierdzony badaniami laboratoryjnymi, a przede wszystkim zadowoleni ze współpracy klienci.

Uczniowie z klasy 3dT uczestniczyli w szkoleniu na temat produktów firmy KISAN, zwiedzali halę produkcyjną, zapoznali się z linią technologiczną produkcji rur wielowarstwowych. Dzięki takim niecodziennym i praktycznym zajęciom uczniowie mieli możliwość pogłębienia wiedzy zdobytej na lekcjach teorii, zapoznania się z nowościami występującymi na rynku w branży sanitarnej oraz pozyskania materiałów szkoleniowych, które z pewnością wykorzystają na lekcjach z przedmiotów zawodowych.

Na zakończenie szkolenia otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom uznania dla Szkoły Partnerskiej. Dziękujemy firmie Kisan za organizację szkolenia.