Geodeci z naszej szkoły wybrali się do Trójmiasta by wszystkie pomiary odnieść do poziomu morza.
Pierwszym punktem naszej podróży było Westerplatte. Zwiedzanie Trójmiasta nie byłoby oczywiście pełne bez majestatycznego Żurawia i stoczniowych dźwigów wpisanych w panoramę Gdańska. Następnie Droga Królewska: ul. Długa: Ratusz, Długi Targ: Fontanna Neptuna, Dwór Artusa. Na koniec dnia plaża w Sopocie, by spojrzeć na świat z najsłynniejszego polskiego molo. Jeśli jest ładna pogoda, zobaczymy stąd nawet Hel i Westerplatte.
Drugiego dnia gościliśmy na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej, gdzie naszym przewodnikiem był Pan Jakub Szulwic - pełnomocnik dziekana ds. kierunku Geodezja i Kartografia. Zachwyciła nas architektura budynku jak i Wahadło Foucaulta, które służy do demonstrowania ruchu obrotowego Ziemi wokół własnej osi. Po prezentacji zostaliśmy zaproszeni przez Dziekana na obiad. Kolejnym punktem naszej wyprawy było Europejskie Centrum Solidarności, czyli poświęcone ruchowi "Solidarności" centrum muzealno-konferencyjne, w którym prezentowane są eksponaty związane z opozycją antykomunistyczną i przemianami ustrojowymi przełomu lat 80. i 90.
Kontynuując naszą wyprawę dalej dotarliśmy do Skweru Kościuszki, obowiązkowego punktu zwiedzania Gdyni. Nic dziwnego: czeka tu świetne Akwarium Gdyńskie, pomnik Josepha Conrada oraz legendarne statki-muzea: Dar Pomorza i ORP Błyskawica. Gdynia pożegnała nas ulewnym deszczem.
Nasza podróż była pełna wrażeń, ciekawych ludzi, których spotkaliśmy na naszej drodze i miejsc których nie da się zapomnieć.
https://zsbd.edu.pl/szkola/aktualnosci/443-geodeci-w-trojmiescie#sigProIdba2b0eded2